Popis
Detailní popis produktu
Měnič Growatt SPF 6000 ESPlusje optimální volbou pro tzv. ostrovní systémy bez dostupné distribuční sítě – k jednotce může být připojena elektrocentrála a/nebo baterie, jako záložní zdroj energie. Jedná se o hybridní měnič se sinusovým výstupem ideální pro domácí a malé komerční systémy.
Měnič má vestavěný MPPT solární regulátor, díky kterému můžete připojit fotovoltaické o pole o parametrech:
- výkon až 8 kW FV (fotovoltaického) pole
- maximální napětí naprázdno 500Voc
- maximální proud 32A
K měniči je možné připojit olověné i lithiové akumulátory. Samozřejmostí jsou porty RJ45 pro CAN/RS485 komunikaci s BMS modulovými akumulátory LiFePO4 značek např. Pylontech, WECO, Seplos atd.
Měnič lze provozovat i bez akumulátoru za předpokladu aktivního připojení k distribuční síti. V provozním režimu SUB měnič sleduje příkon zátěže a výkon dostupného fotovoltaického zdroje, případnou chybějící část energie doplní z veřejné sítě. Zařízení umožňuje nastavení bypassu, který v případě odpojení baterie nebo FV pole propojí velmi rychle (do 10ms) výstup měniče k veřejné síti, aby nedošlo k přerušení napájení. Rovněž podporuje UPS režim s přepnutím chodu čistě na baterii (do 10ms).Měnič obsahuje 2x vstup pro zapojení solárních panelů.
Paralelně lze propojit až 6 měničů (pouze s připojenou baterií), díky tomu lze docílit celkového systémového výkonu až 36kW. Měnič může být dovybaven komunikačním WiFi/LAN modulem pro vzdálené ovládání a monitoring.
Důležité vlastnosti:
- Integrovaný MPPT solární regulátor
- Funkce vyrovnávacího nabíjení
- Schopnost fungování s baterií nebo bez ní
- Vstupní napětí ze solárních panelů až 500 VDC
- Konfigurovatelná priorita síťového nebo solárního vstupu
- S možností vzdáleného monitorování prostřednictvím WiFi
- Podpora paralelního provozu pro rozšíření kapacity až na 36 kW
- Solární panely a síť mohou napájet zátěž společně, pokud je energie ze solárních panelů nedostatečná
- Flexibilní plánování doby nabíjení a vybíjení střídačem
- Aktivní chlazení ventilátory s regulací otáček podle zatížení střídače
- 2x vstup pro solární panely
K měniči dostanete zdarma WiFi modul pro bezdrátovou komunikaci a monitoring.
Velkou předností je snadná instalace a intuitivní ovládání s nastavováním měniče přes přehledný LCD displej, PC nebo jednoduše mobilním telefonem.
Při provozu měniče v režimu Priorita Solar a při provozu bez baterie se měnič chová jako tzv. „hybridní“,je zde možnost přetoků elektrické energie do rozvodné sítě.Pro eliminaci těchto přetoků používejte režim Priorita baterie SBU, kde při nedostatku energie v baterii dochází k přepnutí do by-passu.
Součástí balení:
- Přístroj Growatt SPF 6000 ES Plus
- WiFi modul
- 1x Komunikační kabel
- 1x Proudový sdílený kabel
- 1x Paralelní komunikační kabel
- 2x solární konektor MC4 (pár)
- 1x Ochrana konektorového spojení
- 7x Trubkový terminál
- 1x Terminál typu „R“
- 2x Terminál typu „O“
- Návod k použití
Growattpatří mezi největší světové výrobce fotovoltaických střídačů a je dokonce lídrem mezi dodavateli pro rezidenční využití. V současnosti své produkty prodává ve 160 zemích světa a má 41 lokálních zastoupení. Společnost navrhuje, vyvíjí a vyrábí fotovoltaické střídače, produkty pro skladování energie, nabíječky pro elektromobily, inteligentní systém řízení energie a další.
Parametry produktu
| Záruka: | 24 měsíců |
|---|---|
| Hmotnost: | 13.5 kg |
| Paralelní a třífázový provoz: | Ano |
| Jmenovité napětí baterií DC (V): | 48 |
| Výstupní AC napětí (V): | 230 (± 5%)50/60Hz |
| Trvalý výkon při 25 °C: | 6000W |
| Špičkový výkon (VA): | 12000 |
| Účinnost max: | 93% |
| Maximální DC napětí solárních panelů (V): | 500 |
| Rozsah DC napětí pro MPPT (V): | 120 – 450 |
| Maximální výkon FV pole (W): | 8000 |
| Maximální proud solární nabíječky (A): | 100 |
| Kontakty pro připojení baterie: | M6 |
| Rozsah provozních teplot: | 0°C až +55°C (chlazení řízeným ventilátorem) |
| Vlhkost: | max 95% nekondenzující |
| Stupeň krytí: | IP20 |
| Rozměry ŠxVxH(mm): | 460 x 395 x 132 |
Technická dokumentace:Manuál-growatt-czGrowatt_ShineWiFi-F_Datasheetspf_6000_es_plus_datasheet_en





